تفاوت بین پرفیوم، ادو پرفیوم، ادوتویلت، ادو کلن و ادو فرش چیست؟

میزان اسانس عطر در هر عطر، آن را از دسته های دیگر جدا می کند. ما نگاهی به هر یک از دسته بندی های موجود خواهیم داشت، ما از دسته عطرها با بیشترین غلظت عطر مقاله را شروع می کنیم

پرفیوم

در بالای نردبان عطر، پادشاه – “Parfum” – که واقعی ترین شکل اسانس عطر است، نشسته است. 20 تا 40 درصد روغن/اسانس عطر را در خود نگه می دارد و رایحه آن طولانی تر از بقیه عطرهای موجود است. ماندگاری معمولاً در این پرفیوم ها بهتر است. با این حال، شما همچنین باید بدانید که آنها را کجا قرار است استفاده کنید و یا لباس شما چه رنگی است. ممکن است به میزان بوی عطر شما برای فضایی مناسب نباشد و اگر روی لباس نازک و یا روشن اسپری کنید ، ممکن است لکه‌دار شود.

ادو پرفیوم

اندکی پایین تر از پله پرفیوم نردبان عطر Eau de Parfum ( ادو پرفیوم ) قرار دارد که با نام EDP نیز شناخته می شود. 15 تا 20 درصد اسانس عطر را دارد و نباید آن را با پرفیوم اشتباه گرفت. ماندگاری کمتری نسبت به پرفیوم دارد اما نت های آن بیشتر از ادو تویلت روی پوست باقی می ماند. این پله (ادو پرفیوم ) تقریباً به طور انحصاری برای برخی از مارک ها با قیمت بالاتر است.عطرهای آرگوس همگی در غلظت ادو پرفیوم ایجاد می شوند و معمولاً بین 5 تا 10 ساعت وگاهی تا 12 ساعت روی پوست و حتی بیشتر روی لباس ماندگاری دارند. عطر Argos Pour Femme نمونه ای از Eau de Parfum است و رد بوی آن تضمین می کند که زنی را که مدت ها بعد از رفتنش استفاده کرده است را به خاطر خواهید آورد.اگر علاقه دارید بدانید آرگوس یه چه معناست ، آرگوس یک قهرمان اساطیری با چهار چشم است . که یک نگهبان ایده آل بوده است. عطر های آرگوس با غلظت بالا و مانگاری بالا نگهبانن رایحه برای مدت زمان 5 تا 10 ساعت هستن.

ادو تویلت

از نظر غلظت رایحه، که با وجود روغن/اسانس عطر در هر رایحه تعیین می‌شود، ادو تویلت سومین پله از نردبان عطرها است دو گروه دیگر در دسته ادو تویلت ها قرار میگیرند که Eau Fraîche ( ادو فرش ) و Eau de Cologne ( ادو کلن ) هستن و همچنین به عنوان EDT شناخته می شود، نت های آن حداکثر 4 ساعت دوام دارند و به دلیل مقرون به صرفه بودن، محبوبیت بیشتری دارند. برای استفاده طولانی مدت از ادو تویلت در عرض 24 ساعت یعنی در فواصل زمانی به اسپری مجدد نیاز دارید. غلظت اسانس عطر در ادو تویلت بین 4 تا 15 درصد است.

 

واژه Eau de Cologne (ادو کلن)

وقتی از پله‌های نردبان عطر پایین‌تر می‌روید، با ادکلن (همچنین به عنوان EDC شناخته می‌شود) یرخورد میکنید. که بیشتر مردانه هستند. ادکلن مخفف Eau de Cologne برای شهر کلن آلمان است، جایی که این غلظت خاص از رایحه برای اولین بار ساخته شد. بنابراین ترکیبات خاصی از عطرها در این دسته خاص از ادکلن قرار می گیرند. به طور معمول، این عطرها بسیار سبک، تازه و میوه ای هستند و حاوی اسانس، لیمو، ترنج، پرتقال و نرولی مطلق هستند. آنها همچنین ممکن است حاوی اسانس اسطوخودوس و رزماری باشند. این عطر معمولاً 2 تا 5 درصد اسانس عطر دارد و 2 ساعت زمان ماندگاری آن است . به طور معمول، این عطر ها در دسته ادو تویلت
قرار می گیرند.

 

* واژه Eau Fraîche (ادو فرش)ها *

در آخرین پله نردبان عطر، Eau de Fraiche را می‌بینید که با نام EDF نیز شناخته می‌شود. این عطر ها 1 تا 3 درصد عطر خالص را در خود دارد و معمولاً یک ساعت ماندگاری دارد .آنها مخلوطی از آب و روغن و فاقد الکل هستند ، استفاده آن ها بعد از اصلاح جهت طراوت پوست می باشد ومی تواند برای یک مصاحبه نیم ساعته یا یک ساعته خوب باشد.

 

ادو تویلت مرد، زن یا یونیسکس؟

در حالی که ادکلن عموماً به مردان و ادو پرفیوم به زنان نسبت داده می شود، ادو تویلت با قرار گرفتن درست در وسط برای مردان و زنان(بونیسکس) امتیاز را برابر می کند. با این وجود، دقیقاً مانند همه چیزهای یونیسکس، استثناهایی برای ساخت هر یک از ادو تویلت‌های موجود به ‌عنوان مردانه یا زنانه ایجاد شده است و ممکن است ادو تویلت فقط برای خانم ها و برای آقایان باشد بنابراین تعجب نکنید که گاهی ادو تویلتی ببینیدکه فقط برای مردان یا زنان ساخته شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed