چگونه باید از عطر خود نگهداری کنیم؟

بهترین راه برای تازه نگه داشتن عطر تا زمانی که ممکن است این است که آن را به پنهان کنید. مکان های تاریک و خشک بهترین گزینه برای نگهداری عطر هستند. دخمه های یک کمد یا یک جعبه تیره برای نگهداری یک بطری جدید عطر ایده آل هستند.
متأسفانه، ورود نور، آرایش مایع معطر را از بین می برد و اگر پلاستیکی باشد، می تواند بطری آن را نیز ذوب کند. برای جلوگیری از تغییر DNA حساس یک عطر، بطری خود را در مکانی بدون نور طبیعی و مصنوعی نگهداری کنید تا عطر شما ماندگاری بیشتری داشته باشد. اما ماندگاری عطر جدید چقدر است؟ عطرها نه تنها با گذشت زمان رقیق شده و جذابیت طعمی خود را از دست می دهند، بلکه تغییر رنگ و تخریب می تواند منجر به بوی بد عطر شود. در صورت نگهداری نادرست عطر، ممکن است پس از چند ماه، عطر بد شود. برای مبارزه با این موضوع، در اینجا چندین نکته در مورد نحوه نگهداری عطر آورده شده است.

۱- تا زمان استفاده قطعی عطر آن را تست نکنید

بطری تا زمان استفاده قطعی اولین اسپری نگه دارید
توجه به این نکته ضروری است که عطر تا زمانی که باز نشود، بکر می ماند. هنگامی که به عطر اکسیژن می رسد رایحه داخل آن رقیق شده و شکوفا می شودو واکنش میدهد.

عطر ادکلن اویدنس زنانه اصل-ایوروشه | Yves Rocher Evidence

۲- عطر خود را در جای خشک نگهداری کنید

واکنش H2O روی عطر تاثیر میگذارد. آب باعث از بین رفتن عطر می شود. رطوبت روی آرایش عطر تأثیر می گذارد و می تواند باعث ایجاد واکنش های شیمیایی ناخواسته شود.
اگر در یک محیط مرطوب هستید . آیا اتاقی با رطوبت گیر یا خشک دارید؟ این مکان ایده آلی برای نگهداری عطرهای شماست تا عطر شما تبخیر نشود.از نگهداری عطر خود در حمام خودداری کنید
بله، به آن ادو توالت می گویند. اما، نباید در حمام نگهداری شود. رایج ترین اشتباه صاحبان عطر نگهداری بطری ها در حمام است.
با تاکید مجدد بر نیاز به نگهداری عطرهای خود در یک مکان خشک، حمام ها دارای رطوبت شدید و نوسانات دما هستند – ترکیبی عالی برای یک قبرستان عطر. در عوض، به دنبال کمد یا کمد بیرون از حمام برای نگهداری عطر خود باشید.

۳- عطر خود را در جعبه اصلی نگه دارید

وقتی شک دارید، به جعبه اصلی عطر نگاه کنید. در حالی که مقوا ممکن است سست و بی ربط به نظر برسد، این جعبه ها برای نگهداری اکسیر های معطر ساخته شده اند.

نگهداری یک بطری در جعبه اصلی می تواند عمر عطر را به شدت افزایش دهد. هنگامی که با یک کمد یا کمد تیره جفت می‌شوید، یک روش بی‌خطر برای استقامت اسانس دارید.

۴- عطرها را در یک قفسه پایین نگهداری کنید

اگرچه این ممکن است بدیهی به نظر برسد، نکته مهمی است که باید در نظر داشته باشید این است نگه داشتن یک عطر درجه یک در قفسه بالایی احتمال سقوط دارد . ریختن یک بطری عطر غم انگیز است و می تواند برای هفته ها اتاقی را با بوی قوی ترک نکند، که طولانی مدت آزار دهنده شود و باعث سردرد شود .

حتی اگر بطری نشکند، تلاطم هنگام فرود می‌تواند پیوندهای شیمیایی را بشکند و عطر را از بین ببرد.

۵- بطری را در صورت عدم استفاده در بسته نگه دارید.

اکسیژن بدترین دشمن عطر است. فراموش نکنید که درب بطری عطر را ببندید. باز گذاشتن یک بطری حتی برای چند ساعت می تواند تعادل مخلوط را از بین ببرد و تبخیر آن را کاتالیز کند.

۶- از تکان دادن بیش از حد شیشه عطر خودداری کنید

با تکان دادن عطر و حباب های ایجاد شده باعث میشویم اکسیداسیون صورت بگیرد و رایحه مورد علاقه ما از بین برود.

۷- عطر خود را در بطری اصلی خود نگه دارید

جابه جایی عطر از شیشه اصلی سریع‌ترین راه‌ها برای ترش کردن عطر است. بطری‌های اصلی برای همه عطرها و ادکلن‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که هوابند باشند و دارای سر اسپری خاصی برای پخش کردن میزان مناسب رایحه و جلوگیری از آلودگی هوا هستند. پس اگر برای سفر نیاز است عطر همراه داشته باشید مقدار مورد نیاز را انتقال دهید و همراه خود ببرید که تا زمان بازگشت به اتمام رسیده باشد.

۸- دمای ثابت را حفظ کنید

عطر خود را در جایی خنک و ثابت نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که بطری شما در مکانی عاری از دماهای قطبی – چه گرم و چه سرد – قرار دارد. 60 درجه دمای شیرینی برای عطر است.

۹- اگر عطر های لوکس و گران قیمت دارید دوبار بسته بندی کنید

برای بطری‌های عطر بسیار خاص، برای بیشتر ماندن طول عمر آن‌ها، باید فراتر از آن بروید. بهترین راه برای انجام این کار، این است که آنها را دوبار بسته بندی کنید. آنها را در جعبه اصلی خود نگه دارید و سپس عطر گرانبهای را در یک کیسه بدون هوا بسته قرار دهید ، هر چه مات تر باشد بهتر است.
بدون هوا و نور صفر حداقل سطوح اکسیداسیون را تضمین می‌کند، از عطر شما در برابر اشعه‌های مضر محافظت می‌کند و عطر را برای مدتی طولانی مانند روز اول حفظ می کند .

۱۰- ارسال ایمن عطر با جعبه ایمن و پد

اگر قصد حمل و نقل عطر را دارید، باید از جعبه نگهداری عطر مناسب استفاده کنید تا عطر خود را از نقطه A به نقطه B برسانید. با توجه به اینکه شیشه به راحتی خرد می شود، بطری عطر خود را در یک بسته بندی حباب دار نگهداری کنید و یا بسته بندی آن با روزنامه یا فوم پلی اتیلن در یک جعبه مقوایی قابل مهر و موم توصیه می شود.

۱۱- عطرهای ماندگار را انتخاب کنید

صرف نظر از روش نگهداری عطر، عطرهای خاصی به طور طبیعی ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه دارند. عطرهای سبز، مرکباتی و گلی زودتر از سایر عطرها منقضی می شوند، در حالی که رایحه هایی مانند عود برای مدت زمان طولانی
تری بوی خود را حفظ می کنند.

۱۲- آیا می توانید ادکلن را در یخچال نگه دارید؟

بحث های زیادی در مورد این موضوع وجود دارد، اما در واقع می توانید عطرها را بسته به نوع آنها در یخچال نگهداری کنید. دمای سرد یخچال می تواند تعادل شیمیایی ظریف عطر را تغییر دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed